Радио Милева

Брус Џенер во 2015 година стана жена, а сега во црно бикини е среде џунгла за пола милион долари (видео)

Брус Џенер во 2015 година стана жена, а сега во црно бикини е среде џунгла за пола милион долари (видео)
фото:инстаграм

70-годишниот олимпиец Брус Џенер стана Кејтлин Џенер во 2015 година, но таа повеќе не ужива во интересот од медиуми што го имаше додека беше Брус и сопруг на славната Крис Џенер.

Последното шоу што го снимише, беше она со Крис (64) и другите членови на семејството, но многу нешта од тогаш се променија. Тој сега е жена и се пресели во Австралија поради осуда на јавноста.

Почетокот на новото ријалити „A Celebrity… Get me out of here“ не беше она што веројатно замислилa 70-годишната Џенер. Таа се пресели во австралиската џунгла, а првите 24 часа тие беа речиси фатални за нејзиниот статус во шоуто.

фото:профимедиа

Иако со години е пред камера поради „Keeping Up With The Kardashians“, Кејтлин не се справува со дивината и со кандидатите во новиот проект, и иако продуцентите велат дека и платиле повеќе од половина милион долари за да влезе во шоуто, излегувбањето беше скоро експресно.

Џенер го помина утрото во солзи додека другите натпреварувачи спиеја, а потоа го тестираше импровизираниот туш облечена во бикини.

– Тука не се чувствувам добро. Ме боли главата. Јас имам 70 и време е да се запрашам дали воопшто треба да бидам тука. Дали е тоа добра идеја или подобро е да се вратам дома веднаш и да минувам време со моите внуци? “, се жалеше Џенер.

фото:профимедиа

Кејтлин исто така имаше свое реално шоу некое време, но тоа не траеше долго бидејќи интересот на публиката исчезна од епизода во епизода. Дури и нејзините интимни интервјуа веќе не се сензација.

Останати вести од Радио Милева