Радио Милева
закрепнува од повредата

Брук Шилдс доживеа несреќа: Некогаш слатака мала од „Сината лагуна“, сега одново учи да оди! (ФОТО+ВИДЕО)

Брук Шилдс доживеа несреќа: Некогаш слатака мала од „Сината лагуна“, сега одново учи да оди! (ФОТО+ВИДЕО)

Американската актерка  Брук Шилдс на својот Инстаграм објави дека доживеала несреќа и ја скршила бутната коска, па откри како се чувствува.Заедно со видеото, на кое се гледа како едвај чекори со патерици во болницата, таа напиша дека полека се опоравува, меѓутоа не откри како се случила голема повреда.

Слатката мала од култниот филм „Сината лагуна“  сега речиси треба одново да научи да оди, но сепак, позитивната мисла не ја напушта.

„Ја скршив бутната коска.Почнувам да се опоравувам.Без оглед на предизвикот со кој се соочувате, одберете нешто позитивно за себе и продолжете напред“ – напишала Брук под видеото, каде може да се види како едвај оди со големи потешкотии.Бројни следбеници и испратија пораки на поддршка, сфаќајќи дека минува низ тежок период, бидејќи се соочува со долго закрепнување.

Познатата актерка има 55 години и досега ги информираше своите следбеници за сè на својот профил на Инстаграм.

Редовно  објавува фотографии на кои се сликаше во обично, секојдневно издание, сосема природно, а нејзините обожаватели често ја фалат дека е се’ уште згодна и пожелна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brooke Shields (@brookeshields)

Останати вести од Радио Милева