Радио Милева
за нас остана девојче...

Брена е Брена, ама мајка е една: Филип Живојиновиќ на својата родена мајка Зорица вака и го честиташе роденденот (ФОТО)

Брена е Брена, ама мајка е една: Филип Живојиновиќ на својата родена мајка Зорица вака и го честиташе роденденот  (ФОТО)

Мајката на Филип Живојиновиќ и свекрвата на Александра Пријовиќ, Зорица Накиќ денеска слави роденден, а синот по тој повод и упати емотивни зборови.

Филип на својот Инстаграм профил сподели фотографија од детството на која позира со својата мајка.

На фотографијата тој има околу три години, а зборовите кои и ги упати кон неа речиси ги разнежнија сите.

Среќен роденден на најдобрата мајка на свет. Кога се во прашање годините, тие се само бројка, бидејќи ти за сите нас беше и остана само девојка. Ти благодарам за се што беше и се што си на сите нас… Те сакам најмногу на целиот свет, за многу, многу убави години кои се пред нас, напиша Филип.

А, многумина прокоментираа дека синот на Филип и Прија многу личи на својот татко кога овој бил дете.

Останати вести од Радио Милева