Радио Милева
покажа повеќе од што треба?

Бремената Емили Ратајковски позираше целосно гола: Трудна и „блудна“! (ФОТО 18+)

Бремената Емили Ратајковски позираше целосно гола: Трудна и „блудна“! (ФОТО 18+)

Емили Ратајковски и нејзиниот сопруг Себастијан го очекуваат првото дете, а познатиот супермодел во текот на целата бременост редовно споделува фотографии со трудничкото стомаче.

Откако неодамна се сликаше „пиштол гола“ пред огледало, с ега 29-годишнa та убавица одново сподели неколку фотографии на кои е целосно гола, каде во прв план е нејзиниот труднички стомак, но и големиот заоблен задник.

На  фотографиите Емили не носи никаква облека, додека градите ги покрива со рацете.

На друга објава моделот лежи во када со вода, повторно покривајќи ги градите со раката.

Слична фотографија направила и во спалната соба, но овојпат на себе таа носи сиви тренерки.

Пред да ги објави фотографиите, Емили најави дека ќе издаде книга со есеи насловена: „My Body“ (Моето тело), со која вели дека ги истражува феминизмот, сексуалноста и односот на моќните мажи кон жените. Фотографиите од голата Емили во кадата се можеби најава дека моделот сака да се породи во вода?

Неодамна моделот сподели и дека никогаш не сакала да биде славна:

„Манекенството беше одличен начин да заработам пари и да добијам некаква стабилност, славата доаѓаше со тоа и беше навистина бизарно. Славата никогаш не била нешто што го очекував или сакав, иако веројатно секое 20-годишно девојче длабоко во себе барем малку посакува да биде славно“ – рече Емили.

Останати вести од Радио Милева