Радио Милева

Бремената Ана Севиќ ја откажа венчавката: „Документот не ми е важен за среќа“

Бремената Ана Севиќ ја откажа венчавката: „Документот не ми е важен за среќа“
фото:ана севиќ/принтскрин/инстаграм

Бремената Ана Севиќ повторно очекува девојче. Иако ужива во деновите на бременоста, свадбата со нејзиниот иден сопруг Даниел беше откажана поради пандемијата на коронавирус.

Познатата пејачка посочува дека сè е во најдобар ред и дека се чувствува одлично. Како што вели, втората бременост е многу различна од првата.

– Се чувствувам одлично, сè оди во најдобар можен ред и е сосема поинаку отколку во првата бременост. Едно комплетно ново искуство, ми кажаа сите мајки, дека секоја бременост е искуство само по себе, но навистина уживам во тоа – вели Ана за „Блиц.рс“ и додава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANA SEVIC OFFICIAL (@anasevicofficial) on


– Некако сè е поинаку, жените кои се мајки знаат за што зборувам. На почетокот имав многу гадење, сега сум супер, помина тоа. Затоа, уживам сега.

– Документот за брак за мене е апсолутно неважен за среќа затоа што знам, од претходното искуство, дека тоа за жал не значи ништо во денешно време, не го предвидува тоа што порано беше бракот. Сепак, јас и Даниел сакавме да имаме свадба и да славиме со нашите семејства.

– Сè беше планирано за лето, пред пандемијата, но ситуацијата е таква што не е време луѓето да се соберат и да ризикуваат, па затоа ја откажавме прославата. Здрајве Боже, ќе има причина да славиме.

Останати вести од Радио Милева