Радио Милева
Крвта не е вода

Братот на Лепа Брена учесник во „Никогаш не е доцна“: Талентиран за музика, а со години свири хармоника во бенд (фото)

Братот на Лепа Брена учесник во „Никогаш не е доцна“: Талентиран за музика, а со години свири хармоника во бенд (фото)
фото:лепа брена/инстаграм

Фолк sвездата Лепа Брена е родена во Тузла под името Фахрета Јахиќ.

И додека многумина знаат за неа, она што малкумина го знаат е дека Брена е најмладата од трите деца – нејзиниот татко Абед и мајката Ифета имаат исто така син, Фарук и ќерка Факета.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Досега Брена не истакна дека нејзиниот постар брат е многу талентиран во музиката, а овој пат го претстави за време на шоуто „Никогаш не е доцна“, во кое тој учествуваше.

– Мојот брат Фарук Јахиќ како учесник – напиша тогаш Брена на заедничка фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Фарук Јахиќ се занимава со музика со децении, свирејќи на хармоника во групата „Машак Миша“.

Останати вести од Радио Милева