Радио Милева

Братот на Емина Јаховиќ се женеше двапати, а втората снаа на пејачката е убава како кукла (фото)

Братот на Емина Јаховиќ се женеше двапати, а втората снаа на пејачката е убава како кукла (фото)
фото:принтскрин/инстаграм/профимедиа

Поп-пејачката Емина Јаховиќ израсна во семејство петчлено семејство во Нови Пазар. и покрај нејзината мајка Сенија, Емина ги има сестрата Сабина и братот Мирсад, а својот татко Нусрет го загуби кога имаше само 13 години.

Емина е многу приврзана кон своето семејство, но ретко се појавува со нив во јавноста.

Братот на Емина е поранешен многу успешен кошаркар, кој денес е татко на дури пет деца. Фактот дека кошаркарското игралиште кое го носи неговото име и презиме беше отворено минатата година, покажува колку тој е сакан и ценет во родниот град.

Мирсад и неговата прва сопруга, поранешната мисица Дина Данковиќ, имаат три деца, а се разведоа во 2012 година.

Братот на Емина се ожени вторпат во 2016 година во Нови Пазар со Душица Трниниќ од Белград, а тогаш Емина не присуствуваше на свадбата на нејзиниот брат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusica Jahovic Türkcan (@dusicadr) on

Втората снаа на пејачката е вистинска убавица, а на својот профил на Инстаграм редовно објавува фотографии од приватноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusica Jahovic Türkcan (@dusicadr) on

Останати вести од Радио Милева