Радио Милева

Брат и се предозирал, а таа се дрогирала со татко и: Славната актерка и денес се прашува како се уште е жива!

Брат и се предозирал, а таа се дрогирала со татко и: Славната актерка и денес се прашува како се уште е жива!
фото:џејми ли кертис/инстаграм

Актерката Џејми Ли Кертис неодамна призна дека е „чиста“ веќе дваесет години, но пред тоа била зависник од дрога и неколку пати се дрогирала со нејзиниот татко, славниот актер Тони Кертис.

– Знаев дека татко ми има проблем затоа што го имав и јас. Со текот на времето, почнавме да ја делиме дрогата и да консумираме заедно. Се сеќавам во тој момент бев единствена што разговарав со него, од сите деца, а имаше седуммина од нас. Но, сега има шестмина, затоа што мојот брат се предозираше од наркотици на 21 година – признава славната актерка.

Таа без двоумење рече дека со својот татко земала сè.

фото:џејми ли кертис/инстаграм

– На крајот, тој беше чист три години, бидејќи во тој период беше надвор од затвор. Јас сè уште бев зависник од дрога. Ме воодушевува што сум сè уште жива денес “, додаде актерката.

Таа призна дека чувството од наркотици е како да влегла во топла бања.

– Никогаш не земав дрога рано наутро или за време на работата. Јас секогаш консумирав наркотици само во доцните попладневни часови или навечер. Имав чувство дека бев под контрола и се опуштив на крајот на стресниот ден. Никој не знаеше дека сум зависник.

фото:џејми ли кертис/инстаграм

Пресвртот го доживеала по десет години консумирање таблети. Џејми признава дека една пријателка и помогнала да не се „удави“.

Останати вести од Радио Милева