Радио Милева
соба од соништата

Борко Ристовски детската соба на синчето му ја претвори во бајка (ФОТО)

Борко Ристовски детската соба на синчето му ја претвори во бајка (ФОТО)

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски и неговата сопруга Николина уживаат во улогата на родители на нивното прво дете.

Сопругата на голманот се породи пред три месеци во Барселона, а на синчето му го дадоа името Душан.

Отогаш, тазе родителите се во секој момент со својот син, а Ристовски знае често да сподели заеднички фотографии со новиот член на семејството.

фото: Фејсбук

Меѓутоа, овој пат Борко во кратките приказни на Инстаграм сподели нешто друго: како изгледа дел од новата собата не неговиот син.

Имено, на ѕидовите преовладуваат ликови од цртаните филмови, па  собата е направена во мала детска идила каде што Душан ќе ужива во почетоците на своето детство.

Еве како изгледа собата на синчето на Борко.

фото: Принтскрин