Радио Милева

„Бомбата“ на Карлеуша само што не пукнала!

„Бомбата“ на Карлеуша само што не пукнала!
фото:јелена карлеуша/инстаграм

Пејачката Јелена Карлеуша на Инстаграм објави тизер од нејзината нова песна, која ја најави пред неколку месеци.

Во песната насловена „Ла Бомба“, ќе ја слушнете Јелена како пее на странски јазик, а иако тоа се уште не го потврдила, се шпекулира дека станува збор за дует со најпознатиот бразилски музичар и трансвестит Пабло Витар.

Неговото најгледано видео има нешто помалку од половина милијарда прегледи на платформата „Јутјуб“.

Јелена објави видео, во кое може да се слушне нејзиниот и гласот на некој друг, а за кого точно станува збор ќе погледнеме наскоро…

View this post on Instagram

Loading… 💣 #labomba

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on