Радио Милева

Болка која пече и боли доживотно: На овие познати јавни личности им починаа децата!

Болка која пече и боли доживотно: На овие познати јавни личности им починаа децата!

Легендарниот скијач Боди Милер и неговата сопруга Морган доживеа трагедијата бидејќи нивната 19 – годишна ќерка се удави во базен.

Во текот на вечерта, нејзините родители беа на забава, лекарите се обидеа да ја спасат, но без успешно.

Емелин Грир беше најмлад член на семејството.

„Скршени сме. Нашата мала Емелин вчера го изгуби животот. Не се надеваме дека ќе почувствуваме ваква болка. Нејзината љубов и дух никогаш нема да бидат заборавени“, напиша Боди на својот Инстаграм профил.

Во јули 2015 година, петнаесет годишниот син на Ник Кејв падна од височина на 18 метри.

„Кога ќе се случи нешто такво катастрофално, нормално е дека ќе се промените. Се менувате во личност која не ја познавате. Кога ќе се погледнете во огледало се познавате, но од внатре сте друга личност, изјави Кејв.

Четиригодишниот син на Ерик Клептон во 1991 падна од 53 спрат. Момчето скокаше по креветот во спалната соба и падна кога се наслони кон отворениот прозорец.

Егзодус Тајсон четиригодишната ќерка на Мајк Тајсон почина во мај 2009 година. Девојчето почина во болница откако играјќи се замотала со жица од справа за трчање.

Најстариот син на Џон Траволта и Кели Престон, 16 годишниот Џет почина откако се удави во када во семејната вила.