Радио Милева

Бојана Скендеровски по вторпат стана мајка, а еве кое име го одбра за наследникот

Бојана Скендеровски по вторпат стана мајка, а еве кое име го одбра за наследникот

Кон средината на 2017 година, пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровски се оствари во улогата на мајка и на свет ја донесе својата прва ќеркичка Искра.

Меѓутоа, пред 9 девет месеци, Скендеровски повторно остана бремена и овие радосни ги сподели преку социјалните мрежи истакнувајќи дека со радост го очукуваат новиот член на семејството.

фото: фејсбук

Нивната радост вчера се зголеми кога Бојана и нејзиниот сопруг повторно станаа родители, а нејзината ќерка доби братче.

Овие убави вести водителката и пејачката ги сподели на својот „Фејсбук“ профил.

Како име за својот наследник таа го одбра Ѓорѓи, а во описот на објавата напиша:

фото: фејсбук

„Добредојде Ѓорѓи, те сакам“, напиша на Фесјбук, а под објавата се нижеа само честитки и убави желби.

Веруваме дека родителите и Искра ќе уживаат во новата љубов и новиот член на семејството, па секој миг ќе го користат да го исполнат со среќа и љубов.

Останати вести од Радио Милева