Радио Милева

Бојана Скендеровски од промена во промена – овој пат со драстично поинаков имиџ (фото)

Бојана Скендеровски од промена во промена – овој пат со драстично поинаков имиџ (фото)
фото:бојана скендеровски/принтскрин/инстаграм

Екстензиите за коса веќе долго време се голем хит кај припадничките на понежниот пол, па речиси да нема таква која не пробала или не сакала да има подолга коса. Особено значаен дел од имиџот се на дамите кои се дел од јавната сцета.

Пејачката и ТВ водителка Бојана Скендеровски изминатите неколку години доста го промени изгледот. Таа е една од оние жени кои не се плашат од промени, ги следи трендовите и самоуверено ги применува на себе.

фото:бојана скендеровски/инстаграм/принтскрин

Бојана е активна на социјалните мрежи, а иако периодов е максимално посветена на мајчинството и семејството, таа умее да најде време за себе, особено за разубавување и враќање во форма во постпородилниот период.

фото:бојана скендеровски/инстаграм/принтскрин

Промените кај неа кога е во прашање косата се се’ почести, а овој пат Бојана се одлучи да стави надградба на руса коса и повторно да премине во русокоси.

Промената ја овековечи со неколку фотографии на социјалните мрежи, за кои следбениците и пријатели и напишаа само комплименти.

фото:бојана скендеровски/инстаграм/принтскрин

Еве дел од нејзините промени:

фото:бојана скендеровски/инстаграм/принтскрин

фото:бојана скендеровски/инстаграм/принтскрин

 

фото:бојана скендеровски/инстаграм/принтскрин

Останати вести од Радио Милева