Радио Милева
Многу малечко

Бојана Родиќ стопена од емоции: Идната мама објави снимка од ултразвук (фото)

Бојана Родиќ стопена од емоции: Идната мама објави снимка од ултразвук (фото)
фото:бојана родиќ/инстаграм

Бојана Родиќ, која е бремена и која ќе стане мајка за неколку месеци, сподели емотивен момент и првата слика од ултразвук.

Сестрата на снаата на Цеца, Богдана Ражнатовиќ, на својот Инстаграм профил редовно ги информира своите следбеници за најважните настани во нејзиниот живот. Денес, Бојана објави „стори“ кое го прикажува ултразвукот на нејзиното и бебето на Мирко Шијан во необична рамка.

Да потсетиме, Гоца Божиновска неодамна откри дека нејзиниот син во голема мерка подготвува соба за бебе, па многумина сметаа дека гулабите ќе уживаат во вилата во Сурчин.

“Тие многу се сакаат и тоа е најважната работа во сето ова. Штом донесете одлука да имате дете, тоа значи дека се сакате. Тие се сложуваат толку добро, никогаш не сум ги чула да се расправаат , имаат проблеми, дојди и оди си .. Мирко се смени за 360 степени. Тој е смешен за мене. Тој ми рече: “Мамо, ќе имам бебе сега во оваа соба”, рече тој Потоа тој избира какви бои ќе имаат sидовите и рече немој да го менуваш додека не го видиш бебето “, рече Гоца.

Останати вести од Радио Милева