Радио Милева

„Бог ќе му врати за она што го заслужил“: Кија брутално го поткачи екс-сопругот Слоба

„Бог ќе му врати за она што го заслужил“: Кија брутално го поткачи екс-сопругот Слоба
фото:кија коцкар/инсатграм

Пејачката и поранешна учесничка во реалното шоу „Задруга“ Кристина – Кија Коцкар се осврна на новата љбовна врска на својот поранешен сопруг, Слободан Радановиќ. Таа сака тој да најде мир со атрактивната Јелена Ѓуричанин, со која е заедно од ноември.

Како што се шпекулира, Радановиќ почнува да живее со девојката и е на работ да се ожени.

– Јас не би навлегувала во тоа, тоа е неговиот живот. Му посакувам среќа. Сакам овој брак да му успее ако се жени. Секој ќе си ја најде своја среќа и Бог ќе му го даде она што го заслужува – рече Кија за српски Курир, која верува дека ќе дојде казната за сè што некој направил лошо, но тврди дека таа секогаш се обидела да биде добар човек кон другите луѓе.

фото:sслободан радановиќ/инсатграм

– Верувам во карма и се уверив дека постои. Во принцип, сите луѓе што ми згрешија, кармата им врати. Затоа не сум се занимавала со овие луѓе и не правам штета на никој, дури ни на нив. Откривам дека не треба да се мразам себеси кога има некој што гледа горе. Сега, без разлика дали е Бог или карма, што можеме да го наречеме веќе, но да им враќа на сите што го заслужуваат тоа. Се разбира, кога станува збор за Слоба во секоја смисла. Не му посакувам лошо, но нека тој и јас одговараме за сите постапки, вели Кија.

Останати вести од Радио Милева