Радио Милева

Блиска пријателка на принцезата Дајана открива: „Хари и Меган Маркл ќе се разведат за три години“

Блиска пријателка на принцезата Дајана открива: „Хари и Меган Маркл ќе се разведат за три години“

Симон Симонс беше блиска пријателка на починатата принцеза Дајана, а сега тврди дека редовно зборува со неа.

Во интервју за „Daily star“ таа изјави дека Меган Маркл и принцот Хари ќе се разведат за три години.

Симон тврди дека Меган и принцот ќе добијат две деца пред самиот развод.

Симон тврди дека редовно зборува со починатата принцеза Дајана која изјавила дека нивниот брак ќе трае двеипол, три години.

„Хари нема да може да верува што му се случило. Тој е заљубен до уши. Хари е ранлив како Дајана“, вели пријателката на починатата принцеза.

Главна причина за нивниот развод ќе биде семејството на Меган.

Останати вести од Радио Милева