Радио Милева

Bлатко Стефановски славеше роденден: Еве колку години наполни познатиот музичар

Bлатко Стефановски славеше роденден: Еве колку години наполни познатиот музичар

Гитарата под прстите на Влатко Стефановски не свири, туку таа пее, плаче, ја бакнува душата, ги милува човечките емоции… Тоа е барем оддамна познато.

Тој е нашиот гитарски херој. Македонска музичка легенда, заштитен знак, трејд марк на македонскиот рок ен рол омаж, сиве овие години. Голем музичар, оригинален автор, но уште поголем човек…

 

View this post on Instagram

 

What about this #jazzbox #gibsones175 #warmtones

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

Стефановски вчера имаше важен повод за славење односно го прослави својот роденден.

Датумот кога сме се родиле се важен ден од нашиот живот. Некои овој ден го слават во приватна и мала атмосфера, а некои сакаат да го прослават со гламурозни забави.

 

View this post on Instagram

 

#pictures from #pogonkulture #rijeka #croatia #vstrio #vlatkostefanovski by #gordanakvajo

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

Влатко наполни 62 години, а во телефонски разговор за „Ексклузив“ истакна дека ќе го прослави со драги луѓе.

„Ќе ми дојдат некои пријатели и драги луѓе. Не правам нешто спекаткуларно“ изјави Стефановски.

 

View this post on Instagram

 

#merrychristmas

A post shared by Vlatko Stefanovski (@vlatko_stefanovski_official) on

На социјалните мрежи нема објавено фотографии од родендено, но веруваме дека го поминал во пријатна атмосфера.

Останати вести од Радио Милева