Радио Милева

„Благодарам за сè што направи за моето дете“: Ана Севиќ ја раскина свршувачката!

„Благодарам за сè што направи за моето дете“: Ана Севиќ ја раскина свршувачката!
фото:инстаграм/ана севиќ

Српската пејачка Ана Севиќ ја раскинала свршувачката со Даниел Недељковиќ, а многумина беа заинтригирани од фактот дека таа му испрати емотивна порака пред само неколку дена.

Според српски „Курир“, Ана и Даниел ја раскинале својата двегодишна врска затоа што не можеле да ги надминат недоразбирањата, а пејачката и презентерка посветила порака на социјалните медиуми неколку дена пред да стигнат вестите во јавноста.

фото:инстаграм/ана севиќ

– Животот ви испраќа толку многу луѓе за да дознаете некои нови погледии да ги проширите хоризонтите … Откриваме што сакаме и што не сакаме …. Запознајте се во некои други димензии и ситуации … Погледнете дека можеме да сакаме уште повеќе. .. Дека сме многу повредни отколку што мислиме .. Дека има луѓе кои и како тие знаат да сакаат, почитуваат и да бидат основа… Благодарам за секоја секунда од мојот раст со тебе, засекогаш сум благодарена на сè што направи за мене и моето дете. Што беше тука. Те сакам и ти благодарам за сè што направи за нас, напиша Ана.

Изразувајќи се себеси во пораката во минатото време, многумина заклучија дека на овој начин таа и укажа на јавноста дека повеќе не е со Даниел и дека сака да се заблагодари на неодамнешниот вереник за времето што го поминале заедно и за поддршката што ја пружал.

Останати вести од Радио Милева