Радио Милева

Бившото момче ја блокира Аријана Гранде: „Лоша си за моето здравје“

Бившото момче ја блокира Аријана Гранде: „Лоша си за моето здравје“

Светот се изненади кога по еден месец врска Аријана Гранде се сврши со нејзиниот партнер Пит Дејвидсон.

Уште поголемо изненадување беше кога парот раскина по четиримесечна врска.

Во септември, Мик Милер поранешното момче на Аријана Гранде со кое беше во врска две години почина од предозирање на наркотици. Многумина тврдеа дека тоа било главната причина за раскинување на парот.

Изгледа Дејдидсон не и простил на Аријана што го остави, па ја блокира на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Cute couple alert 💕 #arianegrande #macmiller #relationshipgoals

A post shared by Glamorous Scientist (@glamscientist) on

Пејачката се обидела овој викенд да му прати порака, но без успешно.

„Ја блокира и напиша: Престани да се обидуваш да ме добиеш. Лоша си за моето здравје, не ми треба вакво нешто во животот“ изјави извор за „People“.

Пејачката на социјалните мрежи потврди дека Пит ја блокирал и истакна дека е жал поради сите случувања и немала намера да му го наруши здравјето.