Радио Милева
тетка за петка

Бившата членка на групата „Моделс“ и на 42 години сите ги засени: Кога Синди ќе се соблече, не може да не ве привлече (ФОТО)

Бившата членка на групата „Моделс“ и на 42 години сите ги засени: Кога Синди ќе се соблече, не може да не ве привлече (ФОТО)

Ивана Стаменковиќ – Синди стана позната во јавноста како членка на  женската вокална  група „Моделс“, што повеќето од нејзините членки ги направи славни.

Таа сè уште пее, иако групата не постои во оригиналниот состав во кој беше, а Синди се занимава и со мода. Она што секогаш ја красело е убавината, која не и недостасува.

Синди годинава ќе наполни 42 години, што значи дека е влезена веќе во својата петта деценија од животот, но и покрај тоа важи за една од најубавите и најсексапилни жени на српската естрада.

Синди на својот Инстаграм профил покажа како изгледа во костим за капење и покрај годините ги остави сите без здив.

Зашто кога Синди ќе се соблече, не може да сте машко, а да не ве привлече… Освен ако не сте „поинку“ ориентирани.

Фото: Инстаграм принтскрин/ivana_stamenkovic_sindi_ika

Останати вести од Радио Милева