Радио Милева

Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ слават 30 години од бракот, а вака изгледа нивниот син кој не се појавува во јавност

Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ слават 30 години од бракот, а вака изгледа нивниот син кој не се појавува во јавност
фото: рајко ристиќ

Александар Аца Илиќ и Биљана Јевтиќ важат за еден од најуспешните парови на јавната сцена.

Во текот на бракот успешно успеа да се борат со разни предизвици, па вчера парот прослави 30 години од бракот.

Аца и Биља во кругот на најблиските ја прославиле својата годишннина во еден белградски ресторан.

Тие овој момент го овековечија со заедничка фотографија која ги воодушеви фановите.

Биља на својот „Фејсбук“ профил објави фотографија заедно со Аца, но и нивниот син единец Иван кој ретко се појавува во медиумите.

фото: фејсбук

„30 години брак, двете мои најголеми љубави“ напиша пејчката во описот на фотографијата.

На прославата присуствуваше и водителката Сузана Манчиќ, кумата на Биља и Аца.

„Моите кумови Биљана и Аца прославија 30 години од бракот. Горда сум што сум им кума и што сме пријатели сите овие години. Среќно“, напиша Манчиќ во описот на фотографијата која ја објави на социјалните мрежи.

фото: принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева