Радио Милева

Била во шок: Боба во кревет ја изненадил Брена за роденден со скапоцен подарок кој не го очекувала!

Била во шок: Боба во кревет ја изненадил Брена за роденден со скапоцен подарок кој не го очекувала!
фото:инстаграм/лепа брена

После 29 години брак, Боба Живојиновиќ успева да ја изненади својата сопруга Лепа Брена и за нејзиниот 59-ти роденден и подготви специјален подарок.

Според извор близок на пејачката, Живојиновиќ направил посебен напор пред неколку дена околку неговото изненадување.

„Брена беше шокирана затоа што не очекуваше ништо! Боба е галантен, но сега тој се обиде да избере парче накит што Брена одамна го посакува, така што и подари ѓердан и обетки со дијаманти од престижна куќа“, изјави изворот за српски „Стар“, додавајќи дека Живојиновиќ утротѕо се разбудил пред својата поубава половина и се вратил во кревет со накит и шампањ.

фото:инстаграм/лепа брена

“Таа веднаш се разбуди кога ги виде подароците на Боба и шампањот. Таа беше среќна цел ден”, заклучи изворот и додаде дека Боба тогаш приредил и гала ручек за остатокот од семејството, додека Филип Живојиновиќ и неговата сопруга Александра Пријовиќ на славеничката и донеле огромен букет цвеќиња и нејзината омилена торта.

фото:инстаграм/лепа брена

Инаку, Брена на својот инстаграм сподели и видео со кое ја обележа 32 годишната љубов меѓу неа и сопругот.

 

View this post on Instagram

 

My love👍❤️My life👍❤️#srecnazena #hajdedasevolimo #32

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Останати вести од Радио Милева