Радио Милева

Би ја препознале ли во вакво издание: Елена Петреска со нов имиџ (фото)

Би ја препознале ли во вакво издание: Елена Петреска со нов имиџ (фото)
фото:елена петреска/инстаграм

Пејачката Елена Петреска е голем љубител на модата и често знае да направи некоја трансформација на себа.

Најпрепознатлива е по својата црна коса и специфичните модни парчиња кои вешто умее да ги искомбинира.

фото:елена петреска/инстаграм

Периодов, во време на пандемија најмногу е  дома со децата и сопругот, а не заобиколува да се посвети на себе кога се во прашање убавината и негата.

фото:елена петреска/инстаграм

 

Па така, овој пат на својата коса додаде екстензии во карамел нијанса кои одлично и прилегаат, а облече и младешка модерка комбинација од сино кусо здолниште споено со бел топ.

фото:елена петреска/инстаграм

Како ви се допаѓа новата Елена?