Радио Милева

Би ја познале?Тијана Дапчевиќ во крупен план и без грам шминка (фото)

Би ја познале?Тијана Дапчевиќ во крупен план и без грам шминка (фото)
фото:инсатграм/тијана дапчевиќ

Тијана Дапчевиќ е комплетно предадена на природата.

Деновиве живее со полн планински дух, на скијање, без шминка и оптоварувања.

 

View this post on Instagram

 

Pa da pocnemo🏆⛷💫🙌🏻❤️❤️ #VookiMama

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Таа од минатата зиска сезона почна да ги зема првите часови по скијање, а сега веќе стигна до нивото да се пушта сама по снежните падини без инструкторот.

Нејзиниот Инстаграм има доста фотографии и видеа од Копаоник каде престојува деновиве со синот Вук, а на една од фотографиите во крупен план го покажа своето лице без грам минка и тоа под силниот сончев зрак.

Дека природата и  скијањето и годат, нема сомнеж, а кога човек се чувствува убаво, тоа се гледа.

Останати вести од Радио Милева