Радио Милева

Без влакна на јазикот: Весна Змијанац отворено за несогласувањето со Брена и вечната војна на Карлеуша и Цеца

Без влакна на јазикот: Весна Змијанац отворено за несогласувањето со Брена и вечната војна на Карлеуша и Цеца

Пејачката Весна Змијанац долги години е на естрадата, а таа е една од ретките што зборува искрено и без влакна на јазикот за своите колеги.

Бидејќи Лепа Брена еднаш изјави дека таа, Мира Шкориќ и Весна се опивале додека го снимале спотот „Мушкарци“, Змијанац ја прокоментира целата ситуација.

– Брена само зборува. Таа зема само една голтка и веќе е весела. Цел живот сум наречена пијаница, а јас се шегував цел живот. Всушност, никогаш не сум пиела надвор од сцената. Јас, пијам малку, пијам на сцената, како Горан Бреговиќ, да се види, тоа е се’ – рече пејачката.

По тој повод, таа зборуваше и за несогласувањата со Брена, но и за судските случаи на Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ.

– Тоа не беше ниту договор, но, добро … Ние премолчивме да работиме за вас новинарите, а не за нас. Не ни беше гајле. Ние користевме полневме концерти по ред и имавме популарност. Никогаш не сум бил на суд со колега. Поинакво време беше. Луѓето сега станаа нервозни, полни со некоја енергија што не е нормална – заклучи Весна.

Змијанац тогаш се осврна и на наводната афера на Јелена Карлеуша со фудбалерот Огњен Врањеш, која крена прашина во јавноста.

– Можеби не е добро за неа во желудникот, но како што можете да видите, тоа очигледно не и пречи на популарноста и славата, згора на тоа, добива. Јелена прави опасна работа. Бев со неа и во добро и во зло. Јелена за мене е енергија што е за ширум светот. Нашите луѓе не ја копираат Јелена. Таа сакаше да направи нешто многу добро тука, но не ја сфатија – рече пејачката.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева