Радио Милева

Без високи потпетици: Еве колку навистина се високи познатите дами (фото)

Без високи потпетици: Еве колку навистина се високи познатите дами (фото)
фото: андреја дамјановиќ/адриа медиа

Кога сте дел од јавната сцена и професија, речиси секогаш треба да изгледате уредно, барем пред камерите.

Јавните дами од светот на шоубизнисот на сцена секогаш може да ги видиме во разни модни комбинации и високи потпетици.

Меѓутоа, многумина може да се изненадат кога ќе видат дека некои познати на сцената изгледаат многу високо, а зад сцената и високи потпетици се ниски.

Еве колку навистина се високи познатите дами кога не носат високи потпетици.

Јелена Карлеуша – 178 сентиметри

фото: дамир дервишагиќ

Лепа Брена – 178 сентиметри

фото: андреја дамјановиќ

Сека Алексиќ – 168 сентиметри

фото: Немања Новаковиќ

Цеца Ражнатовиќ – 173 сентиметри

фото: драган удовиќиќ

Рада Манојловиќ -173 сентиметри

фото: немања панчиќ

Гоца Тржан – 160 сентиметри

фото: драган кадиќ

Останати вести од Радио Милева