Радио Милева

Без фотошоп и филтри во петатта деценија: Вака навистина изгледа Викторија Бекам (фото)

Без фотошоп и филтри во петатта деценија: Вака навистина изгледа Викторија Бекам (фото)
фото: пинк.рс

Викторија Бекам важи за една од најубавите жени во светот која секогаш изгледа беспрекорно.

Иако изгледа многу помладо од годините што ги има, сопругата на Дејвид Бекам признава дека започнала да ги прифаќа своите години и својот изглед, без фотошоп и ботокс.

фото: тањуг

„Има нешто во ослободувањето и прифаќањето на фактот дека имам 45 години, полна со самодоверба и задоволна“ вели Викторија за британскиот „Гламур“, а потоа им порача на сите дека не треба да се срамат од своите години и брчки.

фото: Инстаграм

„Да, и вие и јас имаме брчки – тоа е во ред“ вели дизајнерката која во последно време на социјалните мрежи објавува се повеќе фотографии без фотошоп и филтри.

Останати вести од Радио Милева