Радио Милева

“Бевме шокирани“: Сваќата на Цеца се огласи за бременоста на ќерка си

“Бевме шокирани“: Сваќата на Цеца се огласи за бременоста на ќерка си
фото:инстаграм

Мајката на Богдана Родиќ, Даниела Родиќ, во вторникот дознала дека ќе стане баба, бидејќи нејзината ќерка Богдана е во вториот месец од бременоста со Вељко Ражнатовиќ, синот на големата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ.

фото:инстаграм

“Сите во семејството се среќни. Богдана и Вељко вчера ни рекоа дека ќе станат родители. Во тој момент бевме шокирани, но тогаш почнавме да се радуваме. Се слушнав со сваќата Цеца и таа е пресреќна. Сите сега со нетрпение го чекаме доаѓањето на момче или девојче. Важно е бебето да е живо и здраво. Не ги знам деталите за свадбата, треба да разговарам со Цеца за тоа. Сега е најважната бременоста. Идниот дето е воодушевен, а тетката едвај го чека бебето на сестра и изјави Даниела за српски „ Курир “.