Радио Милева
лажно обвинета?

Беше учителка и бивша полицајка, па српската пејачка сега ја обвинуваат дека е и естрадна проститутка?! (ФОТО)

Беше учителка и бивша полицајка, па српската пејачка сега ја обвинуваат дека е и естрадна проститутка?! (ФОТО)

Aтрактивнaта пејачка се најде на удар и беше обвиненета дека е елитна проститутка, и таа одлучи да се  оогласи по повод.
Атрактивна црнка Душица Грабовиќ поминала пет години во секторот на граничната полиција на аеродромот “Никола Тесла”, но оваа работа ја оставилаа за да се обиде како пејачка.

Душица има издадено повеќе песни и видеоспотови,  учествувала во ријалити форматите “Фарма” и “Парови”, а сега се најде во центарот на медиумскиот скандал, откако некои локални медиуми објавија дека наводно се занимавала со проституција и ја окарактеризираа како „елитна проститутка“.

Грабовиќ која досега има настапувано ширум Европа, а неодамна ги најави и своите настапи со Цеца Ражњатовиќ во Мексико, вели дека ја етикетираат како проститутка,заради нејзиниот атрактивен физички изглед, бујните атрибути и телесните квалитети.

– Овој вид на етикетирање на моите колеги започна со изреката “усвоена” од страна на медиумите како стандардизирана етикета за жените со лесен морал. Се работи за изреката: “Убава, фина, Северина!” Како некој може да си даде за право на жена која е една од најголемите ѕвезди во регионот, да ја означи како зачетник на современата музичка порнографија на Балканот?!

Моите колеги, па дури и чесни колешки во полициската професија мене ме нарекоа “кукла”, а штом ја соблеков униформата, и почнав со пеење, ме означија како проститутка. Ако сум била со некого за пари би знаел и „познатиот макро“ од лажниот текст во рубриката, а јас тогаш ќе ги соблечам гаќичките на сцена, пред публиката! Бидејќи такво сценарио е невозможно, медиумите ќе добијат шипак, и ако не се извинат и уште го држат народот во неизвесност, ќе мора судот да ја одбрани мојата невиност и чесност“ – вели Душица.

Останати вести од Радио Милева