Радио Милева
БРАЌА ПОД МАСКИ

Беше миленик на Карлеуша, на сцената правеше хаос: Го знаете Филип Пецовски, а вака изгледа неговиот брат

Беше миленик на Карлеуша, на сцената правеше хаос: Го знаете Филип Пецовски, а вака изгледа неговиот брат
фото: фејсбук

Филип Пецовски публиката имаше прилика да го запознае во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Од неговото прво појавување на сцената, публиката беше на нозе, а жирито во транс од тоа што се случува зад капсулата во која седеше жирито и не можеше да ги види кандидатите.

Филип ги шармира со својата позитивна енергија, со своите енергични настапи. На Карлеуша и беше миленик, па нејзино менторство често смислуваа оригнални настапи.

На една од пробите додека се подготвуаа за следен круг, Пецовски дури правеше стомачни и пееше.

Негова најголема поддршка за време на натпреварувањето беше неговото семејство кое во собата за емоции секогаш беше весело и располжено за играње и пеење.

фото: фејсбук

Филип повеќето го знаат или барем слушнале за него, а вака изгледа неговиот брат Давид Пецовски кој воедно го бодреше во „Ѕвездите на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева