Радио Милева

Берни Еклстон го доби првиот син на месец дена пред својот 90-ти роденден!

Берни Еклстон го доби првиот син на месец дена пред својот 90-ти роденден!
фото:јутјуб/принтскрин/дејли мејл

Берни Еклстон има причина да слави!

Трета сопруга, четврто дете – Берни Еклстон стана татко на 90-годишна возраст!

Поранешниот прв човек на Формула 1, кој последниве денови беше мета на критики поради расизмот, го доби своето четврто дете на 89-годишна возраст.

Неговата трета сопруга Фабијана Флоси (44) родила син по име Ејс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Ecclestone Rutland (@tamaraecclestoneofficial) on

Таткото на Дебора, Петра и Тамара Еклстон, и дедото на пет внуци, го имаа првиот син еден месец пред неговиот деведесетти роденден.

Останати вести од Радио Милева