Радио Милева

Бела Хадид одговори на коментарите дека е „коски и кожа“

Бела Хадид одговори на коментарите дека е „коски и кожа“

Бела Хадид поттикна многу коментари со најновиот мини албум кој го објави на Instagram.

На денот на пробата за ревијата Victoria’s Secret, 22-годишниот модел сподели фотографии на кои позира по долна облека и веднаш привлече критики како „Преслаба си“, „Изгледаш неухрането“ „Оди касни чизбургер, дамо, слаба си како стап“ и „Кожа и коски си“.

Бела Хадид

Бела Хадид

Бела Хадид

На сите овие негативни коментари, Бела одговори со дополнување на описот на фотографиите. „Сите типови на тело се различни и реагираат различно на одлична рутина за вежбање и здрава диета“ – напиша таа.

Многумина побрзаа да застанат во нејзина одбрана, потенцирајќи дека некои лица едноставно имаат брз метаболизам и природно слаба фигура.

Бела беше фотографирана додека се упатуваше во просториите на Victoria’s Secret за последните проби пред шоуто.

Бела Хадид

Бела Хадид

Бела Хадид

Бела Хадид

Бела Хадид

Бела Хадид

Бела Хадид

Бела Хадид

 

Останати вести од Радио Милева