Радио Милева

Беквалац, Лепа Брена, Атастасија Ражнатовиќ… Српската естрада на црвен килим, а меѓу нив и нашата Каролина Гочева (фото)

Беквалац, Лепа Брена, Атастасија Ражнатовиќ… Српската естрада на црвен килим, а меѓу нив и нашата Каролина Гочева (фото)
фото:Fb karolinagoveca

Крајот на оваа недела од месец септември беше резервирана за славните личности да блеснат на црвениот килим на белградски „Геозавод“ каде се одржа традиционалната Red Carpet Party на српскиот магазин Hello.

Денот на гламурот и спектаклот кој секоја година е присутен на забавата, ни овој пат не ги изневери слевните гости кои без резерва ја прифатија поканата и го испочитуваа елегантниот дрес-код .

foto:hello.rs

Особено дамите дадоа се од себе во гламурозни тоалети да допринесат за дополнителен сјај на ѕвездената вечер. Меѓу поканетите имиња од светот на музиката,филмот,спортот, дипломатијата и бизисот, поканета беше и нашата пејачка Каролина Гочева.

Па така таа се најде на истиот црвен килим како и Наташа Беквалац, Марија Шерифовиќ, Лепа Брена, Анастасија Ражнатовиќ и многу други…

foto:hello.rs

Каролина како и секогаш блесна со својата појава, а за овој гламорозен повод во соседството се одлучи за долга црна тоалета со романтични панделки на рамениците и транспарентни делови.

Еве како изгледаше позираше пред тамошните фотографи.

 

 

View this post on Instagram

 

Hello! Red Carpet Party ✨ @karolinagocheva 📷 @luka__sarac ————— #HelloMagazinSrbija

A post shared by HELLO! Magazin (@hellomagazinsrbija) on

Останати вести од Радио Милева