Радио Милева

Бебето на Бурак и Фахрие само што не пристигнало: Труската двојка вели дека се подготвени и возбудени

Бебето на Бурак и Фахрие само што не пристигнало: Труската двојка вели дека се подготвени и возбудени
фото:инсатграм/принскрин

Бурак и Фахрие Озчивит се појавија на театарска претстава кај колегата и комичар Џем Јилмаз. Турските новинари си сретнаа и ја искористија приликата да им постават неколку прашања. Двојката откри дека одлично се забавувале и квалитетно се изнасмеале на претставата. На прашањето дали синот Каран реагирал во стомакот, Фахрие вели:

-Реагираше доста, крајот на претставата малку тешко го поднесов, вели таа и открива дека останале уште многу малку денови до породувањето и дека размислувале воопшто да не доаѓаат на претставата.

На прашањето дали е се подготвено за доаѓањето на бебето, Фахрие одговара:

фото:турскиглумци

-Да, се е подготвено. Уште неколку дена останаа, така да само чекаме, вали среќната мама.

Пред неколку дена Бурак се сретна со новинарите и најпосле даде изјава по повод профилот на Инстаграм на нероденото бебе.

-На Инсатграм има многу лажни профили. Да спречиме креирање лажен профил на нашиот син, одлучивме ние лично да го направиме, вели популарниот турски актер.

Останати вести од Радио Милева