Радио Милева

Бебенцето на Сара Мејс има специјална дадилка која ќе ве освои од прва (фото)

Бебенцето на Сара Мејс има специјална дадилка која ќе ве освои од прва (фото)

Сара Мејс пред два месеци се реализира во улогата на мајка и на свет ја донесе ќерката Илина. Набрзо по породувањето пејачката се врати на своите активности и ангажмани.

Малата Илина веќе е подготвена да ја спознава надворешноста, па мама Сара и тато Димитар почнаа да ја изнесуваат на прошетки.

Но, покрај гордите родители, голема радост за малото бебенце има и нивното милениче- кучето од расата лабрадор по име Атос.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Mace (@sarahmace_official) on

Познавачите на кучињата добро знаат дека оваа раса особено обожава деца, па не ретко ги нарекуваат и дадилки.

Атаос не се двои од Илина, па дури и кога ја возат во автомобилот тој стиснат седи до неа и ја чува.

Погледнете колку се неодоливи:

фото:instagram