Радио Милева

Бане Мојиќевиќ проговори за крајот на бракот: „Вистина е, официјално сум разведен човек“

Бане Мојиќевиќ проговори за крајот на бракот: „Вистина е, официјално сум разведен човек“
фото: ата имагес

Пејачот и победникот на првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Бане Мојиќевиќ стави крај на седумгодишниот брак со сопругата Милица.

Тој и сопругата се разделиле пред пола година, а тврдат дека сега се подобри односи од кога и да било.

„Точно е дека се разведовме, неофицијално пред пола година, а официјално пред две недели. Она што можам да го кажам е дека сега сме во многу подобри односи, очигледно требало да се разделиме за да се среди односот“ вели пејачот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Branislav Bane Mojićević (@mojicevic.bane) on

Пејачот ја откри и причината за крајот на бракот.

„Нема некои конкретни причини. Немаше никави драми, скандали, афери, исчезнаа емоциите и комуникацијата на тоа ниво. Едноставно секој си тргна секој по свој пат и не очекува една нова етапа“, вели пејачот и објаснува како го поделиле имотот.

„Лесно се договоривме околу имотот. Не е крај на светот и двајцата продолжуваме понатаму“, изјави победникот на „Ѕвездите на Гранд“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Branislav Bane Mojićević (@mojicevic.bane) on

Потсетуваме, Бане и Милица во 2018 година поминуваа низ тешка криза кога пејачот на неколку недели го напушти својот дом.

Судбоносното да го изговорија на 30 август 2013 година во еден луксузен хотел на Златибор.

Останати вести од Радио Милева