Радио Милева
нов имиџ

Бали Бег направи драстична промена и изгледа вака (фото)

Бали Бег направи драстична промена и изгледа вака (фото)
фото: профимедиа

Турскиот актер Бурак Озчивит кој на публиката е познат по неговата улога Бали Бег во серијата „Величествениот“ одлучи да направи промена.

Имено, тој неодамна ја промени фризурата – се шишаше кратко, а на препознатливите бркови додаде брада која дополнително го обликува.

Со новиот имиџ тој се пофали на социјалните мрежи под кои доби бројни позитивни коментари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit)

Инаку, Бурак неодамна беше обвинет за злоставување. Неговите колеги истакнаа дека е пекол да се работи со него.

„Кога знаете дека снимате со Бурак одењето на сет е многу мачно. Ми се гади од самата помисла. Психички ги злоуптребува колегите – им вика, им вели дека се неспособни, дека не се достојни за актерскиот свет“, вели извор.

Останати вести од Радио Милева