Радио Милева
корона чао

Арнолд Шварценегер прими вакцина против корона, па порача: „Тргни со мене ако сакаш да живееш“

Арнолд Шварценегер прими вакцина против корона, па порача: „Тргни со мене ако сакаш да живееш“
фото: Профимедиа/авалон едиториал

Актерот Арнолд Шварценегер ја прими вакцината против коронавирус и со реплика од филмот „Терминатор“ ги повика сите да се вакцинираат.

Арнолд на својот Инстаграм објави видео на кое покажа како изгледа процесот на вакцинација и истакна дека никогаш не бил посреќен што примил вакцина.

„Денес беше добар ден. Никогаш не бев посреќен додека чекав во ред. Ако ги исполнувате условите, приклучите ми се и вакцинирајте се. Тргни со мене ако сакаш да живееш“, додава Шварценегер.

Потсетуваме, многу познати ја изгубија со короната.

Останати вести од Радио Милева