Радио Милева

Аријана Гранде ги одложи концертите и ги загрижи фановите: „Се уште сум тешко болна!“

Аријана Гранде ги одложи концертите и ги загрижи фановите: „Се уште сум тешко болна!“
фото:ариана гранде/инстаграм

Светски познатата пејачка Аријана Гранде важи за една од најдобрите вокалистки на новите генерации и е позната по своите поп хитови и по социјалниот активизам.

Пејачката во последните неколку години се соочува со низа проблеми кои ја потресоа нејзината кариера. Таа сега открива дека боледува од пост-трауматска депресија, но и дека редовно се соочува со алергиски реакции поради што не може целосно да го изнесе својот вокален потенцијал.

Имено, сè започна кога во текот на нејзината голема светска турнеја “Dangerous Woman” во Манчестер 2017 година се случи терористички напад во кој загинаа 22 тинејџери. Тогаш Аријана направи кратка пауза за да закрепне од стрес, а откако оваа година одржа неколку летни настапи, призна дека повторно ѝ е потребна пауза.

Сè уште сум тешко болна. Не се чувствувам добро уште од последниот концерт во Лондон во октомври. Не знам како е можно, но грлото и главата постојано ме болат. Можеби звучев добро, но чувствував силна болка и едвај дишев во текот на последниот концерт”, напишала поп ѕвездата на Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева