Радио Милева

Антониа Гиговска и Милан Станковиќ станаа блиски: Веќе не се само на релација судија-натпреварувач (фото)

Антониа Гиговска и Милан Станковиќ станаа блиски: Веќе не се само на релација судија-натпреварувач (фото)
фото:инсатграм/антониагиговска

Воопшто нема да биде изненадување ако во оваа сезона на најдобрите од музичкото шоу „Пинк Ѕвездички-all stars“, нашата Антониа Гиговска ја однесе победата.

Таа постави високи критериуми меѓу останатите учесници, а пак членовите на жирито мораат да бидат построги кон останатите и реално да гледаат и на малите пропусти.

Тоа оди во прилог на Антониа, а секое ново издание и нејзина изведба добива само ласкави коментари. Некои од судиите веќе и кажаа дека таа има сигурен пат кон ѕвездите со својот моќен вокал и однос на сцената.

Наклонети на нашата натпреварувачка се сите членови од жирито на шоуто, а за време на снимањата нивната релација станува поблиска. Па така, деновиве се снима нова емисија, а Анониа на својот Инстграм објави снимка на која е во друштво на пејачот Милан Станковиќ кој е судија во жирито, а заедно запеаја за своите следбеници на социјалната мрежа.

Очигледно дека Милан веќе ја доживува Антониа како колешка, но и добра пријателка со која релацијата им станала поблиска и кога не се само судија- натпреварувач.

Стискаме палци за Антониа, која токму поради своите вокални квалитети годинава ќе биде придружен вокал на Тамара Тодевска на Евровизија во Тел Авив.

фото:инстаграм/антониагиговска