Радио Милева

Антониа Гиговска и Иван Јованов имаат нова фотосесија, а Димитар Атанасовски ја праша пејачката: „Како го натера само да го облече ова?“

Антониа Гиговска и Иван Јованов имаат нова фотосесија, а Димитар Атанасовски ја праша пејачката: „Како го натера само да го облече ова?“
фото:снефан николовски/инстаграм/антониа гиговска/принтскрин

Пејачката Антониа Гиговска пред неколку дена крена прашина во јавноста поради провокативните фотографии каде позира во бикини, а многумина и порачаа дека таков став и пристап не и се потребни бидејќи наликувала на старлета.

 

View this post on Instagram

 

i love my body no matter what ? my pink hair is my new journey ?

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa) on


Антониа остана резервирана по ваквите реалции и продолжи да си тера по свое. Овој пат, заедно со своето момче, пејачот Иван Јованов, изработија професионална фотосесија која изгледаат одлично.

Таа во модел на макси кошула во розова нијанса, а тој пак во небесно син модел.

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa) on

Сепак, повторно имаше од оние на кои нешто не им се допадна, а тоа беше водителот Димитар Атанасовски кој ја праша пејачката:

„Како го натера само да го облече ова?“, дополнувајќи со „смајли емотикон“.

Антониа овој пат немаше намера да молчи, па веднаш му возврати:

„Модата во светот така налага, не беше тешко, напротив одеше со лесно, укажа Антониа дека моделите се по тековните модни тенденции.

Но, Димитар имаше завршен коментар на сето тоа:

„Алал вера“, одговори водителот.

Бидејќи за вкусови не се дискутира, нормално имаше и такви кои им поласкаа за приложеното, а меѓу неколкуте беше и водителката Снеже Велков:

„Ова како за насловна на светски моден магазин. Браво! Респект за целиот тим!“ им порача Снеже на младата естрадна двојка која е се’поприсутна на социјалните мрежи и медиумите.

фото:стефан николовски

Останати вести од Радио Милева