Радио Милева

Анета Молика ја отпеја евровизиската „Proud“, па јавно порача: „Морав да ви докажам дека….“ (видео)

Анета Молика ја отпеја евровизиската „Proud“, па јавно порача: „Морав да ви докажам дека….“ (видео)

Евровизиската песна „Proud“ на Тамара Тодевска уште кога беше објавена наиде на позитивни коментари од страна на публиката, а на „Јутуб“ има повеќе од еден милион прегледи.

Од друга страна се појавија и многу кавери верзии на „Proud“ кои се трудеа да ја отпејаат најдобро што можат.

Македонската учесничка во „Пинкови ѕвездички – алл старс“, Антониа Гиговска во самото финале се претстави со „Porud“ и наиде на многу позитивни коментари.

Еден од најдобрите женски вокали Анета Мицевска нема песна која не знае и не може да ја отпее.

Така беше и со „Proud“ која ја отпеја на еден настан, но доб негативни коментари дека не пее  во живо…

Анета одлучи да ја реши дилемата и да стави крај на приказните дека пее во живо.

На фан страницата на групата Молика е објавено видео каде Анета во живот ја пее „Proud“, а во описот на видеото стои:

„Пред некое време на еден наш настап нашето славејче Анета ја испеа песната „Proud“ во живо, па од тука имаше многу позитивни ама имаше и негативни коментари кои тврдеа дека не е во живо, па дека пее Тамара итн. Бевме приморани да ви докажеме дека Анета не пее на „плејбек“. Поздрав“.

фото: Притнсркин/.фејсбук

Слушнете како Анета ја пее евровизиската песна.

Останати вести од Радио Милева