Радио Милева

Анета Молика го покажа зетот: Македонската пејачка блесна како свадбарка од милион долари (фото)

Анета Молика го покажа зетот: Македонската пејачка блесна како свадбарка од милион долари (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Свадбите и свадбените денови се моменти кои ќе ги паметиме долго време, посебно ако станува збор за некоја блиска личност од кругот на семејството и потесниот круг на пријателите.

Македонската пејачка Анета Молика има прилика често да присустуваа на свадби, најчесто како бенд, а овојпат беше гостинка.

Имено,иако не е премногу активна на социјалните мрежи Анета овојпат сподели дел од приватен живот односно атмосфера од свадба.

Молика во кратките приказни на „Инстаграм“ сподели неколку фотографии од свадбената веселба.

Прво таа објави фотографија со младоженецот , а во описот на истата напиша „Со зетот“ односно со Јовица Наумчевски од група „Молика“.

фото: Принтскрин/инстаграм

Потоа сподели дел од веселбата…

фото: принтскрин/инстаграм

Анета не остана покуса, па сподели и фотографија од невестата.

„Една со невестата“, напиша во описот на фотографијата.

фото: принтскрин

На венчавката присуствуваше и нејзината ќерка Моника, па овој момент пејачката го овечковечи со заедничко селфи.

фото: Принтскрин/инстаграм

За оваа прилика Анета се одлучи за црн долг фустан со широк долен дел.

фото: принтскрин/инстаграм

Веруваме дека пејачката не издржала, па се фатила за микрофонот и направила вистинска атмосфера.