Радио Милева

Андријана Јаневска го покажа домот и градината која е нејзиниот приватен рај (фото)

Андријана Јаневска го покажа домот и градината која е нејзиниот приватен рај (фото)
фото: андријанајаневска/инсатграм

Пејачката и виолинистка Андријана Јаневска на своите следбеници им покажа како изгледа нејзиното парче рај.

Велат дека секој најубаво се чувствува кога е дома, а кога просторот е уреден по мерак, особено дворот –тогаш тоа е вистинско уживање за секого.

Андријана со сопругот и двете синчиња живее во скопско Бардовци каде имаат куќа со двор кој е прекрасен парк со многу зеленило, цвеќиња и уникатна декорација од екстериерот.

Во описот на гелеријата фотографии кои ги објави, Јаневска опиша дека е голем вљубеник во природата, а дека градината која ја има е нејзиниот рај.

Кој не би посакал ваков рај за очи и мир за душа.

Погледнете:

фото:инсатргам/принтскрин/андријанајаневска