Радио Милева

Андреана Чекиќ прв пат ги прокоментира написите дека е во врска со оженет маж и дека не му дозволува да ја гледа ќерката

Андреана Чекиќ прв пат ги прокоментира написите дека е во врска со оженет маж и дека не му дозволува да ја гледа ќерката

Пејачката Андреана Чекиќ се разведува од својот сопруг Иван Млaдновиќ.

Меѓутоа, пејачката е во емотивна врска со оженет маж Марко Милошевиќ.

Во медиумите често се пишува за врската меѓу парот, како и тоа дека наводно пејачката не му дозволува на Maрко да ја гледа својата ќерка.

Чекиќ не се огласуваше по тој повод, но вчера беше гостинка во емисијата „Ѕвезде Гранда специјал“ каде што ги прокоментира написите.

фото: принтскрин/јутуб

„Се пишува за мојот љубовен живот, не е се како се пишува.

Пишува се дека сум во врска со оженет маж. Прво, јас и понатаму сум неразведена, односно чекам адвокатот да ги среди документите околу разводот, исто така мој Марко е некој кој се разведува. На некого не му бранам да го гледа своето дете, тоа се големи глупости“ вели Чекиќ и додаде дека навистина е среќна и се надева дека љубовта ќе победи.

Во емисијата, Чекиќ откри дека снима дует со нејзиниот кум Дарко Лазиќ.

 

Останати вести од Радио Милева