Радио Милева

Андреана Чекиќ ја откачи публиката во преполн локал во Будва, не се појави на настап – а ова е причината

Андреана Чекиќ ја откачи публиката во преполн локал во Будва, не се појави на настап – а ова е причината
фото: промо

Пејачката Андреана Чекиќ требаше во среда на 31 јули да настапува во еден од најпознатите локали во Будва, но не се појави на закажаниот настап.

Иако нејзините музичари се појавиле во договореното време, а Андреана требало да почне да настапува во 22 и 30 часот, но таа не се појавила ни половина часа пред затварање на локалот.

Андреана не се јавувала на телефон ниту на музичарите.

На сопствениците на локалот ова им се случило првпат, локалот да буде полн, а пејачката да не се појави.

Според пишувањата музичарите се собрале и си заминале околу 00 и 30 часот.

Потоа, Чекиќ се огласи на својот „Инстаграм“ профил.

„Се извинувам на мојата публика и на локалот Парис Будва, но не можам да настапувам вечерва бидејќи си ја исеков ногата“  напиша Чекиќ.

фото: Принтскрин

 

Останати вести од Радио Милева