Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ откри какви непристојни понуди и вулгарни фотографии и пристигнуваат во пораки

Анастасија Ражнатовиќ откри какви непристојни понуди и вулгарни фотографии и пристигнуваат во пораки
фото:инсатграм/анастасијаражнатовиќ

Наследничката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, за српски „Курир“ проговори за предизвикот на славата која ја стекна не само како ќерка на Цеца, туку и како пејачка на две песни кои станаа хитови во регионот.

-Излегувам во пресрет на сите кои ми приоѓаат на улица, тоа е убаво и професионално. Не сум го вежбала автограмот, но го давам од срце. Драго ми е што луѓето се среќни кога ќе ме запознаат и ќе се фотографираат со мене. На социјалните мрежи, секоја девојка што изгледа убаво и пристигнуваат непристојни понуди. Нормална девојка тоа не го ни гледа. Има и симпатични работи, кога некој е духовит, еве добив доста понуди да бидам партнерка на матура. Но, има и такви кои праќаат фотографии од половиот орган. Одвратно! Не знам како некој може да помисли, вели Анастасија.

фото:инстаграм/анастасијаражнатовиќ

Од мама Цеца добива совети кои не се толку врзани за кариерата, на кои на шега се пожали.

-Постојано ме советува- немој да се грбавиш,исправи се, немој да доцниш, биди секогаш точна. Опушти се, смеј се, ете тоа постојано ми го вели бидејќи сум во грч пред камерите и знам дека тоа сите ќе го гледаат, тогаш малку се кочам, вели Анастасија Ражнатовиќ.

Останати вести од Радио Милева