Радио Милева
Своја на своето

Анастасија од Цеца доби гламурозна роденденска прослава, а пак саканиот ќе ја носи на луксузна дестинација

Анастасија од Цеца доби гламурозна роденденска прослава, а пак саканиот ќе ја носи на луксузна дестинација
фото:анастасија ражнатовиќ/инстаграм принтскрин

Поп-пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прослави својот 23-ти роденден во белградски ресторан на гала прослава каде беше домаќин на нејзините најблиски пријатели, соработници и колеги.

Како што Ало.рс дознава, гламурозната забава била подарок од нејзината мајка Цеца која се обидела да и ја исполни секоја желба на нејзината наследничка, додека момчето на Анастасија Ѓорѓе ја изненадил пејачката со карти за луксузно патување на Миконос кое и го подарил за роденден.

Во разговор со Ало.рс, непосредно пред прославата на роденденот, Анастасија откри како ќе ја памети годината што стои зад нас, кои цели си ги поставила за следниот период, но и зошто и е важно приватниот живот да го чува далеку што е можно подалеку од јавноста.

Со кого го прославивте вашиот роденден и дали вашите најблиски направија изненадување како и претходните години?

– Немаше изненадувања, бев дома со мајка ми и момчето. Наздравувавме со пијалок на полноќ, разговаравме, уживавме, но ништо спектакуларно. Организираат нешто за мене секоја година, така што сигурно би ме изненадиле, за мене е сосема во ред тоа да го сториме суптилно.

Дали има нешто што не го исполнивте претходната година што го сакате во оваа?

– Претходната година немаше простор за што да се исполни бидејќи сите бевме затворени, но оваа година би сакала многу да патувам, да излегувам, ми недостасува тоа и да поминувам време со позитивни драги луѓе за мене.

Кои се вашите планови кога станува збор за вашата идна кариера?

– Минатата година ме научи да не планирам многу затоа што сè може да тргне наопаку, но би сакала да го објавам остатокот од албумот некаде во октомври, бидејќи имам песни.

Неодамна бевте на одмор со пријателите, дали планирате оваа година да одите на некоја егзотична дестинација со вашето момче?

– Цело време патувам со мојот дечко, а моето единствено патување со моите пријатели беше Мексико, каде неодамна бев. Морам да признаам дека навистина уживав во патувањето со девојките, бидејќи не можевме да вклопиме сè, па ја искористивме короната за да се собереме.

Не го изложувате многу вашиот емотивен живот, дали мислите дека само така може да имате добра врска?

– Мојата врска е моја приватна работа и сакам да остане така, што е можно повеќе, поради природата на работата што ја работам.

Дали започнавте да го средувате заедничкиот дом?

– Да, започнавме, работиме, се грижиме за сè, сè е во процес на работа.

Цеца Ражнатовиќ не криеше дека е горда на нејзината наследничка Анастасија, која на денот на прославата на нејзиниот роденден објави две нови песни „Готово“ и „Извини“.

– Би сакал јавно да и честитам за две нови песни и пресреќна сум. Луѓето коментираат дека таа потсетува на мене уште од почетокот на мојата кариера, но јас би рекла дека некои колеги повеќе личат на мене отколку на Анастасија, па никому ништо. Се шегувам малку, но природно е што малку потсетува. Не ме потсетува затоа што мислам дека има свој печат, свој идентитет во тие песни – рече Цеца.

Останати вести од Радио Милева