Радио Милева

Анастасија Гизерскаја – модел кој напорно работи за својот статус

Анастасија Гизерскаја – модел кој напорно работи за својот статус

Рускиот модел Анастасија Гизерскаја има само 19 години, а по своето влијание во руските модни кругови веќе има добиено своевиден култен статус.

Но нека не ве поколеба и прелаже нејзината убавина, таа сепак напорно секојдневно работи за одржување на овој нејзин култен статус повеѓу своите следбеници.

Anastasia Gizerskaya на Инстаграм има 905К следбеници чиј број постојано расте и каде секојдневно објавува фотографии во костими за капење и секојдневна облека. Таа живееше во Калининград, пред да се пресели во Москва, во хороскоп е Водолија а промовира брендови како Ko Jewelry, Elux Shoes и Super Turboshop на нејзиниот Инстаграм профил.

Како дел од својот бизнис со моделство таа има свој фитнес програм за одржување на кондиција и здраво и видално тело, кој може да се набави од нејзинито сајт во видео форма.

Погледајте ја галеријата со нејзини фотографии во продолжение.