Радио Милева
смирување

Анабела: „Криво ми е што се мешав во врската на Луна и Марко“

Анабела: „Криво ми е што се мешав во врската на Луна и Марко“
фото: Дамир Дервишагиќ/ Немања Николиќ

Aнабела Атијас признава дека се кае што се мешала во врската на нејзината ќерка Луна Ѓогани и нејзиниот свршеник Марко Миљковиќ додека беа во претходната сезона на „Задруга“.

Пејачката во интервју за курир.рс вели дека се надева дека нејзината ќерка и зетот ќе ја разберат кога ќе станат родители и дека само го сакала најдоброто за своето дете.

„Очекував дека ќе станам млада баба бидејќи и самата родив дете на 21 година. Се чувствувам прекрасно, подготвена сум да станам баба. Едвај чекам да го гушнам бебето. Велат дека внучето е некој нов вид на љубов, не може да се мери со ништо“, вели Анабела.

фото: принтскрин

Бидејќи не е во добри односи со зетот Марко, таа откри дали може да се очекува да се смират кога ќе се роди бебето.

Атијас признава дека се кае што се мешала во врската на ќерката и вели дека нема повеќе да го прави тоа.

„Од излегувањето во Задруга не постои ниту еден момент кој се случи таму. Од овој агол, тоа беше мој пат да се вратам на себе. Имаше преголем притисок. Можеби сега ќе направев многу поразлично. Мораме сите да поминеме низ некои ситуации за да бидеме подобри и да знаеме да се однесуваме. Да можам да го вратам времето не би се мешала во врската. Јас во тој момент мислев дека ја штитев ќерка ми, дека го правам најдоброто. Сега гледам дека тие го надминаа тоа и дека се согласуваат добро, не ми е мило што така се однесував“, вели пејачката.

фото: дамир дервишагиќ

„Тие ќе станат родители и се надевам дека ќе од каде е потребата со толкава страст да се мешаш во животот на детето. Најверојатно тоа се случува од преголема љубов. Нема тука омраза туку потреба да го заштитиш своето чедо мислејќи дека го правиш најдоброто“, вели Анабела.

Останати вести од Радио Милева